Informace a kontakt.

Jak jsme se dostali k nabídce řídících systémů.

Mnoho let jsem pracoval ve firmě která se zabývala návrhem a instalací audio-video techniky. Zakázky jsme sice předávali spolu s manuály jak kam který komponent přepnout, ale když jsem později s našimi zákazníky hovořil, často docházelo k paradoxní situaci. Ačkoliv jsme byt osadili nejmodernější technikou, zákazník si stěžoval, že nyní si nedokáže ani pustit televizi. Museli jsme tedy začít uvažovat o nějakém řídícím systému, který by potřebné úkony udělal sám.

Používané systémy.

Po otestování mnoha různých systému se ukázalo jako nejlepší řešení (nejsnažší obsluha = nejméně negativních ohlasů) použít řídící systém Philips Pronto a později i velice pokročilý systém Nevo. Tyto systémy již umožňovaly i řízení dalších komponent, využití našlo především řízení osvětlení.
S masivním nástupem chytrých telefonů a především tabletů se však situace změnila. Zákazník dnes již nemusí kupovat drahý hardwarový ovladač, ovládání je řešeno jako program který běží na jeho stávajícím tabletu či telefonu. Ke spojení s řídicí jednotkou se používá wifi síť a tak není nutné kupovat ani další komponenty. Tradiční firmy včas nezachytily tyto trendy a většina jich postupně zanikla. Ovšem objevila se zase spousta nových, takže dnes je nabídka řídících systému opět velice bohatá.
Naše firma se snaží používat raději odzkoušené řídící systémy na bázy GlobalCaché - iRidium. V případě větších požadavků systém AMX - iRidium, který dokáže bez problémů obsloužit i řízení inteligentního domu.

Vhodná příprava.

Ačkoliv je již dnes možno řešit ovládání mnoha komponent bezdrátově, z hlediska spolehlivosti a i cenové relace je stále výhodnější použít, v případě kdy to situace umožňuje, k propojení jednotlivých ovládaných prvků kabeláž. Proto doporučujeme udělat si stavební přípravu v okamžiku kdy je to možné, s tím že řízení může být realizováno i později. S návrhem zapojení Vám rádi pomůžeme.

Reference.

Několik realizací najdete zde

Orientační ceník práce.

Pro hrubý vypočet finanční náročnosti je zde ceník prací. Výrazně přesnější cenovou kalkulaci Vám zpracujeme po seznámení se stavem zařízení a Vašimi požadavky.

Ceny jsou pouze orientační.
Kabelování, přípravné práce  280 Kč/h
Instalace a servis zařízení  350 Kč/h
Programování Pronto, Nevo  590 Kč/h
Programování iLight, GlobalCaché   590 Kč/h
Programování AMX  790 Kč/h
Doprava Praha  350 Kč
Doprava mimo Prahu  300 Kč + 5,50 Kč/km

Při větších zakázkách je cena stanovena dohodou.


Programování ovládání audio-video zařízení a případně i osvětlení v jedné místnosti obvykle zabere něco mezi 8-15h času, podle použitých komponent a stavu přípravy. S větším počtem ovládaných míst se potřebná doba většinou výrazně zkracuje, protože pro přístroje je již zpracován komunikační protokol.
Pro inteligentní ovládání domů je samozřejmě nutné počítat i s časem pro integraci dalších prvků (žaluzie, topení, zabezpečení apod.) Podle požadavků je možné nastavit také různé automatické akce. Třeba zatažení žaluzii a rozvícení světel v určitou hodinu, nebo podle denního světla, simulace přítomnosti po odjezdu na dovolenou atd.

Kontaktní údaje.

  • MOBIL +420 792 307 169
  • MOBIL +420 730 997 693
  • Ke Kamínce 1288, 156 00, Praha
  •           IČO 60215135