Alternativa vhodná nejen pro menší aplikace.

Firma Globál Caché vyrábí několik typů hardwarových modulů, určených k ovládání pomocí řídícího software. Jedná se o ekonomicky výhodnou a flexibilní variantu řízení domácnosti. Podle typu požadovaného připojení lze zakoupit buď moduly připojované datovým kabelem, nebo i bezdrátové.

Použití v AV technice.

S ohledem na očekávání koncového zákazníka je třeba si uvědomit, že pokud nepotřebujeme od řízení pokročilejší vlastnosti, je použití systémů typu AMX nebo Crestron pro investora mnohdy zbytečně drahé. V případech jednodušších systémů je proto vhodné podívat se po levnější variantě.

Použití modulů firmy Global Caché nám umožní navrhnout systém který vychází podstatně levněji a mnoha uživatelům bude plně vyhovovat. V kombinaci s programem iRidium mobile je možné vytvořit pohodlné grafické prostředí pro ovládání ze všech běžne používaných zařízení - tablet, telefon, PC atd. Pokud je našim hlavním cílem docilit snadnější obsluhy AV techniky a osvětlení, je Global Caché určitě jednou z vhodných variant.

Základní systém k ovládaní AV techniky na bázi iRidium - Global Caché k ovládání tří přístrojů je možno pořídit v cenové relaci již od cirka 16.000,- Kč s možností jednoduchého rozšíření pomocí dokoupení dalších modulů za cca 4.800,- Kč/kus.

Modularita

V případě, že se oproti původnímu návrhu zvýší počet ovládaných přístrojů, lze systém snadno rozšířit dokoupením dalších modulů. Díky tomu tedy není nutné investovat zbytečně vysoké částky do počátečního zprovoznění.

Kompatibilita

Moduly firmy Global Caché jsou kompatibilní s řídícímy systémy firem AMX, iRidium, Control4, Crestron, iRule a mnoha dalšími. V praxi to znamená, že lze pomocí modulů Global Caché tyto systémy poměrně levně rozšířit o další funkce, které by jste při použití originálních komponent dosáhli pouze za cenu značných nákladů.

Vlastnosti

Řada modulů GC-100 a iTach firmy Global Caché se používá jako univerzální rozšiřující moduly. Umožňují připojit téměř libovolný typ zařízení spotřební a automatizační elektroniky k síti LAN, takže může být dálkově ovládan a monitorován.
Moduly mají vnitřní architekturu, která umožňuje jejich hladké začlenění do většiny typů řídících, monitorovacích a automatizačních systémů a tak lze snadno doplnit potřebný počet vzdálených vstupů a výstupů (IR, RS-232, kontakty a relé) k řídícím systémům libovolného výrobce.

Kompaktní a ekonomické moduly umožňují jednoduché, rychlé a cenově přístupné připojování koncových zařízení (TV, DVD ,projektory ,termostaty, snímače, zámky, spínače …) v celé řadě komerčních i rezidenčních aplikací.

Odkazy